Üdvözöljük megújult honlapunkon!

Egyesületünk 2006. nyarán alakult Szekszárdon. Korábban városunkban nem volt hagyománya a társastáncoknak, ezért mondhatni úttörő munkát végeztünk e területen.
 Elsődlegesen abból a célból hoztuk létre, hogy azok a gyerekek, akik akkor már egy éve tanulták a társastáncot, illetve majd a későbbiekben nálunk tanuló gyerekek és felnőttek sportszerüen foglalkozhassanak a tánccal -  amennyiben kedvet éreznek hozzá – országos versenyeken is kipróbálhassák tudásukat.

Jelenleg a Gemenc Alapfokú Művészeti Iskola, és a tánctanfolyamok tanulói közül kerülnek egyesületünkbe a gyerekek, mivel a táncok alapjaival iskolai keretek között ismerkednek meg.
Természetesen amennyiben a felnőttek is kedvet kapnak a táncok megismeréséhez – akár csak kedvtelési szinten, akár versenyszerűen szeretnék űzni – a lehetőségek adottak. Félévente indulnak kurzusaink kezdő és haladó szinten is, mely heti egy alkalommal két órás intenzív tánctanulást nyújt.

Tánctanárunk Orbán Ferenc táncpedagógus (egyben egyesületünk elnöke), akitől a gyerekek elsajátíthatják a standard (angol keringő, bécsi keringő, tangó, foxtrott), illetve a latin-amerikai (cha-cha-cha, szamba, rumba, jive, paso doble) táncokat.

Munkájának eredményességét igazolják az eddigi versenyeken elért nagyszerű eredmények, oklevelek és érmek.
Több helyi és környékbeli rendezvényen megmutatkoztunk már, mint pld: Szekszárdi Szüreti Napok, Nyárnyitó Buli a Polip szervezésében, Bográcsfesztivál Zombán, Forgófesztivál Závodon, Vakok és Gyengénlátók Egyesülete által látássérült gyerekeknek szervezett táborban Domboriban, valamint számtalan jótékonysági és egyéb bálokon. Több alkalommal felléptek táncosaink szórakoztató esteken és esküvőn is.

Szívesen teszünk eleget különféle rendezvényeken, partikon, esküvőkön való részvételi felkérésnek, mellyel színesebbé, hangulatosabbá és emlékezetesebbé tehetők ezen pillanatok.

Alakuló ülés: 2006. május 23.

Alapító tagok: Mártha Judit, Tóth Lajos,
Temesi Tiborné,